Menu

Jak dobrać długą suknię do figury?

Lipiec 26, 2014 - moda

Uroczystości i rozdania hollywoodzkich nagród powodują, że kunsztowna, długa suknia służy każdej kobiecie, obojętnie od sylwetki czy rozmiaru. Udzielamy porad, jakie fasony sprawdzą się u różnych sylwetek.
Długa suknia prezentuje się doskonale na kobiecie o słusznym wzroście, ale wszystkie, obojętnie od liczby centymetrów, muszą nosić ją w komplecie z czółenkami na wysokim obcasie. Szpilki powodują że wyglądamy na wyższe, i również poprawiają look figury – mając je na stopach pośladki są podniesione, i klatka piersiowa wyeksponowana, co automatycznie wyszczupla talię.
Panny o figurze klepsydry muszą szukać wzorów z gorsetem, który wyeksponuje piersi także talię i wyeksponuje ładne ramiona. W takim razie świetnym wyborem będzie długa suknia o syrenim kroju, czyli dopasowana na linii bioder i ud dodatkowo rozszerzająca się od kolan w dół. Sukienki tego typu nagminnie noszą dwie seksowne klepsydry ze świata biznesu rozrywkowego – Beyonce oraz Sofia Vergara.
biala-sukienka-z-blekitnymi-dodatkami
Gruszka musi ukrywać znaczne biodra dodatkowo potężne uda, dlatego długa suknia dla niej musi przypominać ubiór księżniczki z dopasowaną górą dodatkowo pofałdowanym dołem. Posiadając takową sylwetkę unikaj kreacji rodzaju „beza”, zdecydowanie odpowiednie będą modele z dołem w kształcie trapezu czy litery A, które zatuszują dół także zrównoważą proporcje.
Szczupła oraz potężna kolumna może sobie pozwolić na kreację asymetryczną dodatkowo pokazującą wiele tuszy, jednak by dodać mu krągłości, musi być uszyta z trochę grubszego i twardego materiału, który nada figurze formę, zamiast ściśle ją opinać. Doskonałym wyborem byłaby suknia połyskująca albo wyszyta 3D ozdobami.
Długa suknia dla panny o figurze jabłka musi mieć -prosty lub lekko rozkloszowany krój. Uwagę odciągnie od środkowej części figury gorset z odcięciem pod piersiami. W takim razie trzeba także szukać sukienek z znacznym dekoltem w formacie litery V, który wizualnie wyszczupla sylwetkę.
tekst pobrany ze strony sukienki wieczorowe